Czarni wygrali w Łęcznej

W meczu kończącym rywalizację w rundzie zasadniczej sezonu 2018/2019 piłkarki GKS Górnik Łęczna przegrały na własnym stadionie z Czarnymi Sosnowiec 1:2. To pierwsza porażka Mistrzyń Polski w obecnym sezonie.

Rywalizacja mistrza z wicemistrzem Polski rozpoczęła się od ataków z obu stron. Najpierw do siatki trafiły „Górniczki”. Futbolówkę w pole karne dośrodkowała Dominika Grabowska, głową skontrowała ją Agata Guściora, a do siatki trafiła będąca na pozycji spalonej Gabriela Grzywińska. W odpowiedzi w doskonałej sytuacji znalazła się Dżesika Jaszek, której strzał minął bramkę naszej drużyny. W 26 minucie stały fragment gry przyniósł „Górniczkom” prowadzenie, a na listę strzelców wpisała się Guściora. Kilka minut później Patricia Hmirova urwała się naszej defensywie, a interweniująca Klaudia Kowalska faulem powstrzymała atak reprezentantki Słowacji. Sama poszkodowana zamieniła rzut karny na bramkę.

W kolejnych minutach okazję na zdobycie drugiego gola miały m.in Ewelina Kamczyk i Sylwia Matysik, która trafiła w słupek, jednak piłka nie chciała po raz drugi znaleźć drogi do bramki. W końcówce spotkania coraz więcej klarownych sytuacji zaczęły sobie stwarzać przyjezdne, aż wreszcie jedna z nich zakończyła się zdobyciem gola, a na listę strzelców wpisała się Martyna Wiankowska.

GKS Górnik Łęczna – KKS Czarni Sosnowiec 1:2 (1:1)

Guściora 26 – Hmirova 34 (k), Wiankowska 78

Górnik: Kowalska – Dyguś, Górnicka (Sikora 82), Guściora, Jelencić, Matysik, Balcerzak, Grabowska, Grzywińska, Kamczyk, Materek

Czarni: Szymańska – Operskalska, Horvathova, Hałatek (Węcławek 46, Osińska 90), Fischerova, Matla, Hmirova, Grad, Cichosz (Wieczorek 87), Wiankowska, Jaszek (Suskova 77)