Matysik ustrzeliła hat-trick, Górniczki zagrały na 6

W spotkaniu 20 kolejki Ekstraligi piłkarki GKS Górnik Łęczna pokonały beniaminka ligi Polonię Poznań 6:0. Hat-tricka zdobyła dziś Sylwia Matysik, a ligowy debiut zaliczyła Kamila Osajkowska.

Trener Szymon Gieroba w starciu z beniaminkiem ligi desygnował do gry w podstawowej jedenastce kilka piłkarek, które w tym sezonie mają mniej rozegranych minut na poziomie Ekstraligi. W pierwszym składzie na boisko wybiegły Iga Karpińska i Alicja Materek, a po raz kolejny szansę gry w pierwszym składzie otrzymały Krystyna Sikora i Agata Guściora.

Od początku rywalizacji na stadionie przy Alei Jana Pawła II 13 w Łęcznej stroną dominującą były Mistrzynie Polski, które długimi fragmentami rozgrywały akcję w ataku pozycyjnym. Dobre okazję do zdobycia gola miały Dominika Grabowska, Krystyna Sikora, Alicja Materek, czy Iga Karpińska, jednak w decydujących momentach zabrakło im trochę dokładności, albo zagrożenie oddalały ofiarnie broniące piłkarki z Poznania. W 21 minucie gry wynik spotkania otworzyła Sikora. Kilka minut później do siatki po indywidualnej akcji futbolówkę wpakowała Grabowska. Jeszcze przed przerwą Mistrzynie Polski podwyższyły wynik rywalizacji na 3:0, a po raz drugi drogę do bramki znalazła Sikora.

Po zmianie stron cały czas stroną przeważającą były „Górniczki”, jednak mimo kilku dobrych okazji do zdobycia gola długo nie mogły podwyższyć wyniku dzisiejszej rywalizacji. W końcowych minutach za strzelanie wzięła się Sylwia Matysik, którą w niespełna kwadrans ustrzeliła hat-tricka i ustaliła wynik rywalizacji na 6:0.

Warto również wspomnieć, że w 81 minucie miejsce Grabowskiej na boisku zajęła szesnastoletnia Kamila Osajkowska, która dołączyła do naszego klubu zimą.

Mistrzynie Polski w rozegranych dotychczas 19 ligowych spotkaniach wywalczyły 53 punkty i strzeliły 101 bramek, co daje średnią 5,3 bramki na mecz.

GKS Górnik Łęczna – TS Polonia Poznań 6:0 (3:0)

Sikora 21, 44, Grabowska 38, Matysik 76, 90, 90

Górnik: Kowalska – Dyguś (Rogalska 59), Grec, Guściora, Jelencić, Balcerzak, Matysik, Sikora (Kamczyk 46), Karpińska (Drąg 70), Grabowska (Osajkowska 81), Materek

Polonia: Krajewska (Godlewska 83) – Stefaniak (Witczak 46), Dziergas, Czudzińska, Machowiecka, Sawicka, Liczbińska, Kościelna, Nowak, Lewicka, Lechna (Markiewicz 52)